O mnie

Doradzam w zakresie wdrażania i funkcjonowania systemów compliance, zarządzania ryzykiem nieprawidłowości oraz w zagadnieniach związanych z etyką i społeczną odpowiedzialnością biznesu. Ponadto posiadam niemal siedmioletnie doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem outsourcingowym i tworzeniu umów franczyzowych.


Prowadzę także zajęcia, szkolenia i konsultacje dedykowane praktykom compliance, prawnikom i przedsiębiorcom, podczas których poruszam praktyczne aspekty zarządzania ryzykiem compliance, outsourcingu i CSR. Doradzam przedsiębiorcom zagranicznym inwestującym w Polsce. Od maja 2015r. prowadzę wykłady z compliance dla Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Wspólpracuję także z innymi ośrodkami szkoleniowymi i uczelniami (m.in. Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie). W przypadku potrzeby zorganizowania szkolenia lub konsultacji proszę o kontakt.

Jeszcze podczas studiów prawniczych praktykowałem w kancelarii radcy prawnego. Następnie pracowałem w największej w Łodzi spółce brokerskiej, gdzie poznawałem specyfikę polskiego rynku ubezpieczeniowego, tak od strony prawnej, jak i praktycznej. Od października 2007r. do czerwca 2014r. byłem związany zawodowo  z mBankiem S.A. gdzie od 2009r. zajmowałem się jako samodzielny specjalista bezpośrednio realizacją polityk compliance w obszarze detalicznym (w tym inwestycyjnym). Poza compliance odpowiedzialny byłem m.in. za opiekę prawną nad obszarem outsourcingu (za program placówek partnerskich dawnego MultiBanku), czy za realizację zadań z zakresu BCP (zachowanie ciągłości działania) w banku. Przez rok, od października 2013r. do września 2014r., prowadziłem gościnnie zajęcia na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu z zakresu prawa bankowego i ryzyka compliance w banku. Od lipca 2014 pracuję w Totalizatorze Sportowym Sp. z o.o. jako Compliance officer. Prowadzę zajęcia z compliance na studiach podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jestem członkiem Koalicji Rzeczników Etyki oraz Zespołu Wypracowującego Standard Zarządzania Programem Etycznym przy Unated Nations Global Compact Poland.

O pisaniu na temat compliance, etyki i prawa biznesu pozwalają mi myśleć moje doświadczenia zawodowe, szkoleniowe i wiedza nabyta w toku studiów, konferencji i seminariów. Szczególnie studia z zakresu compliance, ukończone w 2018 r. studia z zakresu CSR/SDG oraz moja działalność dydaktyczno konsultingowa i towarzyszące im przemyślenia, ciekawe rozmowy z teoretykami i praktykami zainspirowały mnie, by spróbować zebrać te doświadczenia i wiedzę  w postaci niniejszego bloga.  

Życzę miłej lektury i zapraszam do zgłaszania wszelkich sugestii, propozycji, uwag oraz zwyczajnego zadawania pytań. Chciałbym, by Wasze komentarze współtworzyły tego bloga, jako miejsca wymiany myśli tak dla biznesu, jak i specjalistów z zakresu compliance, do których szczególnie mocno, choć niewyłącznie, adresuję to zaproszenie.


Konrad Sędkiewicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz