O mnie

Doradzam w zakresie wdrażania i funkcjonowania systemów compliance, zarządzania ryzykiem nieprawidłowości oraz w zagadnieniach związanych z etyką i społeczną odpowiedzialnością biznesu. Ponadto posiadam niemal siedmioletnie doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem outsourcingowym i tworzeniu umów franczyzowych. Wspieram też prawnie i biznesowo przedsiębiorców. 


Prowadzę także zajęcia, szkolenia i konsultacje dedykowane praktykom compliance, prawnikom i przedsiębiorcom, podczas których poruszam praktyczne aspekty zarządzania ryzykiem compliance, outsourcingu i CSR. Doradzam przedsiębiorcom zagranicznym inwestującym w Polsce. Od maja 2015r. prowadzę wykłady z compliance dla Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Wspólpracuję także z innymi ośrodkami szkoleniowymi i uczelniami (m.in. Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz z Instytutem Compliance). W przypadku potrzeby zorganizowania szkolenia lub konsultacji proszę o kontakt.

Jeszcze podczas studiów prawniczych praktykowałem w kancelarii radcy prawnego. Następnie pracowałem w największej w Łodzi spółce brokerskiej, gdzie poznawałem specyfikę polskiego rynku ubezpieczeniowego, tak od strony prawnej, jak i praktycznej. Od października 2007 r. do czerwca 2014 r. byłem związany zawodowo  z mBankiem S.A. gdzie od 2009 r. zajmowałem się jako samodzielny specjalista bezpośrednio realizacją polityk compliance w obszarze detalicznym (w tym inwestycyjnym). Poza compliance odpowiedzialny byłem m.in. za opiekę prawną nad obszarem outsourcingu (za program placówek partnerskich dawnego MultiBanku), czy za realizację zadań z zakresu BCP (zachowanie ciągłości działania) w banku. Przez rok, od października 2013 r. do września 2014 r., prowadziłem gościnnie zajęcia na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu z zakresu prawa bankowego i ryzyka compliance w banku. Od lipca 2014 r. pracuję w Totalizatorze Sportowym Sp. z o.o. jako Compliance officer. Prowadzę zajęcia z compliance oraz CSR na studiach podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jestem członkiem Koalicji Rzeczników Etyki oraz Zespołu Wypracowującego Standard Zarządzania Programem Etycznym przy United Nations Global Compact Poland. Od 2019 r. jestem także członkiem Rady Programowej czasopisma "Compliance" wydawanego przez Instytut Compliance, gdzie także od czasu do czasu publikuję swoje teksty. 

Z myślą o potrzebie wspierania przedsiębiorców w zakresie prawa, compliance i ESG/CSR rozwijam własną firmę doradczą Responsible Business Consulting. Zapraszam do współpracy.

O pisaniu bloga na temat compliance, etyki i prawa biznesu pozwalają mi myśleć moje wieloletnie doświadczenia zawodowe, szkoleniowe i wiedza nabyta w toku studiów, licznych konferencji i seminariów. Szczególnie studia z zakresu compliance, ukończone w 2018 r. studia z zakresu CSR/SDG oraz moja działalność dydaktyczno konsultingowa i towarzyszące im przemyślenia, ciekawe rozmowy z teoretykami i praktykami zainspirowały mnie, by spróbować zebrać te doświadczenia i wiedzę  w postaci niniejszego bloga.  

Życzę miłej lektury i zapraszam do zgłaszania wszelkich sugestii, propozycji, uwag oraz zwyczajnego zadawania pytań. Chciałbym, by Wasze komentarze współtworzyły tego bloga, jako miejsca wymiany myśli tak dla biznesu, jak i specjalistów z zakresu compliance, do których szczególnie mocno, choć niewyłącznie, adresuję to zaproszenie.


Konrad Sędkiewicz

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza