środa, 23 grudnia 2015

Życzenia, perspektywy 2016r. i male podsumowanie


Z okazji nadchodzących Świąt oraz Nowego Roku życzę Wam wszystkim spokoju, oddechu w najbliższe dni, ale też wielu wspaniałych wyzwań w nadchodzącym roku i samej pomyślności nie tylko w życiu zawodowym. 


To będzie ciekawy rok także dla compliance. Od 01 stycznia zacznie obowiązywać dyrektywa Solvency II wdrożona do polskiego prawa ubezpieczeniowego. Compliance zostanie obowiązkową funkcją w zakładach ubezpieczeniowych.

Wchodzą także Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016, które także, jako dobrą praktykę, wprowadzają compliance pod strzechy spółek giełdowych w Polsce. Spodziewam się, że będzie wiele pracy dla compliance officerów i to zarówno czysto wdrożeniowej, jak i konsultacyjno doradczej, czy też szkoleniowej.

Liczę, że także sytuacja compliance zacznie się jakoś normalizować. Powstanie jakaś sensowna organizacja certyfikująca Compliance officerów, powstaną standardy wykonywania zawodu.  Wyeliminowana albo poważnie ograniczona zostanie przypadkowość.  Ale jak to się mówi... pożyjemy, zobaczymy :-)


Wiem, że to mało ciekawe czytać takie podsumowujące dane, ale to dla mnie taki mały prezent, wybaczcie. Blog o compliance istnieje od grudnia 2013r. Czyli już 2 lata! Bez żadnej promocji dociera do Was, specjalistów compliance, prawników, przedsiębiorców... Wydawać by się mogło, że prawo, etyka i compliance mogą mieć problem z przyciąganiem czytelników. Bardzo Wam wszystkim dziękuję, że tu jednak jesteście. Wasza obecność tu jest dla mnie najważniejszą nagrodą i motywacją do dalszego pisania. Nie zawsze jestem w stanie publikować regularnie, ale staram się. Dziękuję też za wszystkie Wasze wiadomości, na które staram się w miarę możliwości szybko odpisywać. Reszta niech się ukaże w postaci obrazka przedstawiającego graficznie wszystkie miejsca na świecie, skąd tu zaglądano. Do siego roku!

2 komentarze:

  1. Dzięki za ten serwis- od początku regularnie tu wracam! Wszystkiego najlepszego w 2016r.!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za życzenia i miłe słowa. Wzajemnie :) Proszę wracać!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Wszelkie reklamowe odnośniki wklejone bez uzgodnienia z autorem Bloga o compliance nie zostaną opublikowane. Podobnie z treściami nieodpowiednimi. Za treść komentarzy odpowiadają wyłącznie ich autorzy.