środa, 9 listopada 2016

2 Forum Compliance Officer i... niespodzianka dla czytelnikówPrzed nami druga edycja organizowanego przez Puls Biznesu Forum Compliance Officer, które odbędzie się w dniach 7-8 lutego 2017 w Warszawie. Blog o compliance ma przyjemność być także i teraz patronem medialnym tego wydarzenia, z czego dla wszystkich jest pewien konkretny profit, ale o tym za chwilę. W tym roku organizatorzy zaplanowali sporo ciekawych zagadnień, m.in.:


Compliance w Polsce – ewolucja, czy rewolucja?
Praktyczne aspekty wdrażania i promocji CMS na rynku nieregulowanym i rynku regulowanym
Kluczowe wyzwania we współpracy Compliance z innymi działami
Raportowanie niefinansowe jako element zarządzania ryzykiem w organizacji
Odpowiedzialność kadry menadżerskiej z perspektywy compliance
Zmiany w przepisach karnych wpływające na compliance
Wsparcie i ochrona sygnalistów
Nowa norma ISO 37001

Podczas Forum opowiem Wam o doświadczeniach z wdrażania i promocji compliance w organizacjach, które podejmują się budowy systemu compliance z własnej potrzeby lub woli. To z jednej strony sytuacja, w której decydenci przedsiębiorstwa wiedzą, że chcą zbudować system compliance i to jest z punktu widzenia wdrożeniowca compliance super. Jednak nie zawsze dokładnie ci sami decydenci wiedzą, jak wygląda taki system i co oraz dlaczego jest w danej chwili potrzebne. Ponadto budowanie CMS w oderwaniu od organizacji daje efekt tak trwały i skuteczny, jak sadzenie drzew w doniczkach na paprotki. Taki system nie tylko należy zaprojektować, ale też przekonać do niego interesariuszy organizacji, właśnie wypromować. I nie zawsze jest to takie łatwe i oczywiste. Jeżeli uważacie, że organizacja przyjmie ciało obce, obca brzmiące, zahaczające zainteresowaniami o kontrolę, zadające różne pytania itp. to jesteście w błędzie. Szczególnie duże, skomplikowane w strukturze spółki są tu wyjątkowym przykładem, o czym pisałem m.in. tu.


II Forum Compliance to impreza płatna, ale, tak jak przy pierwszej edycji, mam dla moich czytelników niespodziankę. Organizator przyznał 10% rabatu na udział w wydarzeniu po wpisaniu hasła: "blog_o_compliance10" w polu UWAGI w formularzu rejestracyjnym. Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Wszelkie reklamowe odnośniki wklejone bez uzgodnienia z autorem Bloga o compliance nie zostaną opublikowane. Podobnie z treściami nieodpowiednimi. Za treść komentarzy odpowiadają wyłącznie ich autorzy.